כתבות ועדכונים

™GEKO המכשיר החדש למניעת פקקת ורידים מגיע לישראל

מכשיר חדש למניעת פקקת ורידים, המחלה השלישית בשכיחותה מבין המחלות הקרדיו-וסקולריות, אחרי שבץ והתקף לב, מגיע לישראל ומשווק על ידי ׳טרימקו׳ באמצעות חברת ׳שראל׳. המכשיר מגביר את זרימת הדם בוורידים ובעורקים ומסייע גם למניעה וטיפול בבצקות טרום ובתר ניתוחיות, ריפוי פצעים כרוניים וסוכרתיים ופציעות גידים ובטיפול באי ספיקת ורידים ואיסכמיה

בשורה חשובה לחולים שעלולים לסבול מפקקת וריד המחלה השלישית בשכיחותה מבין המחלות הקרדיו-וסקולריות, אחרי שבץ מוחי והתקפי לב.

פקקת ורידים (DVT-Deep Vein Thrombosis) עלולה לגרום לתסחיף ריאתי (PE-Pulmonary Embolisem) עקב הפרעה בזרימת הדם בגפיים התחתונות מה שעלול לגרום לייצור של קריש דם שנסחף במעלה כלי הדם ומגיע לריאות. מצב רפואי זה -מסכן חיים.

גורמי הסיכון לפקקת ורידים הם הפחתה בהנעת הגפיים התחתונות בשל אשפוז ממושך, קיבוע גפיים באמצעים מכניים כגון: גבס, שילוב של ישיבה ממושכת ולחץ ברומטרי נמוך כמו בטיסות, עישון, השמנת יתר ותרופות שונות, מצבים מולדים המעלים את הסיכון לקרישיות יתר ובעיקר במהלך החלמה מניתוחים אורתופדיים המגבילים את יכולת התנועה בתקופה הפוסט ניתוחית.

הטיפול המונע לפקקת וריד כולל נטילת תרופות נוגדות קרישה למניעת היווצרות קרישי דם, שימוש בגרביים אלסטיים, שימוש בבמכשיר שמפעיל לחץ חיצוני על הרגליים – ש"סוחט" את הגפים ומזרים את הדם, ופעילות גופנית (בדגש על הליכה), המעלה את הדופק ומגדילה את מהירות הזרימה של הדם בוורידים ומונעת סטזיס של הדם בכלים.

המכשיר החדש -™Geko מספק דחפים חשמליים לעצב הפרונאלי (Peroneal Nerve) המעצבב את שרירי השוק ובכך גורם לתזוזת הדם בוורידים ומונע סטזיס.

המכשיר מדמה את התהליך המושג בדרך כלל על-ידי הליכה (כיווץ השרירים  בזמן הליכה מזרים את הדם בורידים חזרה ללב) מבלי שהמטופל צריך ללכת פיזית, או להפעיל את שריריו באופן רצוני ומודע.

ה- ™Geko מופעל על-ידי סוללה, עם תוכנה הנשלטת באמצעות לחצני פלוס ומינוס (+, -) והוא מודבק לצד החיצוני של השוק מעט מתחת לקו הברך. נוריות LED מהבהבות בצבע ירוק מציינות את קצב הגירוי החשמלי ורמתו .

מכשיר ה- ™Geko מגביר את זרימת הדם בוורידים ובעורקים ובכך מסייע לא רק במניעת פקקת ורידית, DVT אלא גם במניעה וטיפול בבצקות טרום ובתר ניתוחיות, קידום ריפוי פצעים כרוניים, כיביים וסכרתיים.,טיפול באי ספיקת ורידים ואיסכמיה וקידום הריפוי של פציעות גיד ופצע.

לפרטים נוספים: סופי רובין, מנהלת תחום ציוד רפואי מתקדם ומתכלה 09-8922069, 054-6722069

דילוג לתוכן