כתבות ועדכונים

פטנט ה- BIOPSAFE מונע חשיפת הסגל הרפואי לפורמלין

בשנים האחרונות עלתה משמעותית המודעות לבטיחות הצוות המטפל ומניעת חשיפתו לסכנות בריאותיות . מניעת חשיפה לחומרים מסרטנים הפכה מנושא כמעט שולי לנושא מרכזי בחשיבותו.

פורמלין הינו חומר המשמש לשימור חומר ביולוגי, המיועד לבדיקה פתולוגית. חשיפה לפורמלין הוכחה כגורם מסרטן בדרכי העיכול העליונות.

הפתרונות המצויים כיום בשוק לצמצום החשיפה לחומר, אינם מספקים תשובה הולמת, או שהם מסורבלים, או שאינם בטיחותיים . לרוב החומר יועבר למנדף המצוי בחדר חיצוני ושם יוכנס לצנצנות פורמלין, בצורה בטיחותית . מדובר בפתרון בטיחותי, אך מסורבל ולא מתאים למקומות בהם יש לפתוח הרבה מאד צנצנות ולסמנן אחת אחת (כדוגמת מכונים אורולוגיים, ריאות  או גסטרו) . לכן אומצה הפרקטיקה האחרת של הכנת 12 או יותר צנצנות. הן מסומנות מראש ואחות עומדת בהיכון ברגע שהרופא לקח ביופסיה האחות מושיטה לו צנצנת אותה היא פותחת והרופא משתדל בזריזות להכניס לתוכה את הביופסיה. בפעולה כזאת, גם אם העבודה זריזה, בהכרח יש חשיפה מצטברת לפורמלין. הבעיה מחמירה כאשר הביופסיה לא נופלת ואז מתחילים לנער את הביופטרים בתוך הפורמלין תוך יצירת רסס בחלל החדר.

כל זה בלי להביא בחשבון תקלות של צנצנת שנשפכת בטעות בתוך חדר הפעולות.

לאחרונה החלה חברת אינפראמד לשווק פטנט ייחודי בשם BIOPSAFE המונע לחלוטין את החשיפה לפורמלין ומאפשר עבודה נוחה ללא צורך במנדף. BIOPSAFE היא צנצנת עם מכסה המכיל מנה מדודה של פורמלין. המכסה מאפשר אטימה מוחלטת של הפורמלין. הדגימה מוכנסת לצנצנת היבשה ואם יש צורך ניתן להניח בתחתית הצנצנת כוסית עם מעט סליין לשטיפת הדגימה מהביופטר .

רק בתום הכנסת הביופסיה לצנצנת המכסה נסגר בצורה אטומה לחלוטין ואז בלחיצה על ראש המכסה נשפך לתוך הצנצנת הפורמלין .

BIOPSAFE  הוא המוצר היחידי הקיים בשוק המאפשר שימור ביופסיה בפורמלין בצורה בטוחה לחלוטין ,ללא שום חשיפה לפורמלין וללא הצורך לעבוד תחת מנדף . המוצר נוח ופשוט מאד לשימוש . אינו דורש ציוד מיוחד ומתאים לצרכי המעבדות.

לפרטים: סופי רובין, מנהלת תחום צר"פ מתקדם

טל: 054-6722069

דילוג לתוכן