כתבות ועדכונים

נפגעי מטח הרקטות בדרום טופלו במתחם החדש, התת קרקעי והממוגן בברזילי

בעקבות מטחי הרקטות ששוגרו בחודש נובמבר האחרון מרצועת עזה לעבר שטחים נרחבים בדרום הארץ, עשרות אנשים משדרות ואשקלון הגיעו לטיפול במרכז הרפואי ברזילי כשהם סובלים משאיפת עשן, פגיעות אורטופדיות או חרדה.

כל הנפגעים טופלו בחדר המיון החדש והממוגן של בית החולים "ברזילי". המבנה החדש מכיל 300 מיטות ויש בו את כל הציוד שנדרש לטיפול בפגיעות שונות ובמצבים רפואיים מגוונים. מיד עם תחילת ירי הרקטות הועברו אל המרחב המוגן עשרות ילדים, פגים ותינוקות שהיו מאושפזים באותו זמן במבנה בית החולים.

יש לציין כי זו הפעם הראשונה שבית החולים התת קרקעי והממוגן פועל בשעת אמת, בזמן שיגור רקטות. מדובר במתחם גדול ומרווח המשרת את בית החולים גם בימים רגילים, אולם השבוע הורגש כאמור בזמן אמת ההבדל המהותי של שימוש במרחב מוגן בבית החולים. לפני בניית חדר המיון הממוגן היו בברזילי בסך הכל שני חדרי טיפול ממוגנים.

בניית חדר המיון הממוגן החלה בשנת 2010 והושלמה לפני כחצי שנה. הוא מהווה חלק מהמבנה הכירורגי שבנייתו עדיין נמשכת והוא צפוי להתפרס לאחר השלמת הבנייה על 40 אלף מ"ר.

הבניין הכירורגי בן 7 הקומות ייתן מענה לטיפול בשעת שגרה ויהווה קפיצת דרך משמעותית ביכולות הטיפול ובאיכות תנאי האשפוז והרפואה שיינתנו לתושבי הדרום. בשעת חירום, יציע הבניין הממוגן מענה מיטבי הן לפצועים והן לחולים ויאפשר להמשיך לפעול באופן רציף ללא צורך בשינוע חולים, כשהוא יהיה מסוגל לקלוט אליו גם את שאר המחלקות החיוניות של בית החולים.

ד"ר חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי ׳ברזילי׳ מסר כי "בית החולים ברזילי התברך לאחרונה בפתיחת חדר מיון ממוגן, מקצועי וטכנולוגי מאין כמוהו. רק לאחרונה ראינו את ההבדל והיתרון העצום בטיפול בנפגעים רבים שפונו לחדר המיון שהעובדים והפצועים זוכים לטיפול מקצועי וממוגן.

אני רוצה להודות לחברת 'שראל' על חלקה החשוב בהצטיידות הטכנולוגית והמקצועית בחדר המיון". אני מקווה שנזכה להפעילו רק בעיתות שלום.

אבי בוסקילה, מנכ"ל 'שראל': "חדר המיון החדש והממוגן מאפשר לטפל בפצועים גם במצבי לחימה ואין ספק כי הוא יסייע להצלה ולשמירה על החולים והפצועים מפני פגיעות נוספות. אני גאה כי לחברת 'שראל' ולעובדיה יש חלק משמעותי בתהליך התכנון וההצטיידות של חדר המיון ומודה לד"ר חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי, על שיתוף הפעולה הפורה בין שני הגופים".

דילוג לתוכן