כתבות ועדכונים

חדשנות רפואית – מדיקה 2018

קבלת נתונים ישירות מהמכשיר הרפואי לנייד, כפפות עמידות לדקירת מזרקים, רובוט לחלוקת תרופות, פטנט ישראלי למוצרי הגנה לציוד חדרי ניתוח ועוד ועוד. חידושים, פתרונות והמצאות חדשות נצפו בכנס מדיקה, התערוכה הבינלאומית הגדולה בעולם לציוד ומכשור רפואי

מעל ל-4000 חברות העוסקות בתחום הרפואה הגיעו בנובמבר האחרון למדיקה (MEDICA), התערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר לציוד ומכשור רפואי. צוות של חברת 'שראל' יצא לכנס, יחד עם נציגים ממספר בתי חולים ממשלתיים בישראל, וניצל את ימי התערוכה לאיסוף אינפורמציה אודות מגמות, מוצרים וספקים, איתור מוצרים חדשים פוטנציאליים לשוק הישראלי, חשיפה למוצרים וטכנולוגיות חדשות, חיזוק יחסים עסקיים,  ועוד.

התערוכה השתרעה על פני 18 אולמות, כאשר כל אולם התמקד בנושא אחר והוצבו בו ביתנים של יצרנים העוסקים באותו הנושא. נציגי 'שראל' זכו להכיר מקרוב את היצרנים השונים מכל תחום ותחום, לשמוע על פועלם ולאסוף מידע להמשך למידה בישראל על אפשרות וצורך בשיתופי פעולה. בנוסף התקיימו פגישות עם יצרנים שונים לקבלת הצעות מחיר וכן פעילות הסברה לגבי חברת 'שראל' ואופן העבודה מולה תוך דגש על קבלת מחיר מיטבי בתמורה לפעילות עסקית מול בתי החולים הממשלתיים ופרטיים אחרים.

הראשון בבידוק

הנציגים נחשפו להמצאות ופיתוחים רבים בתחום הרפואה. אחת ההמצאות אשר תפסו את עיני הישראלים היה פיתוח חדשני של מכשיר ספירומטר אויר חכם – הראשון שמתחבר ישירות לטלפון הנייד. ה-Nuvo Air  מיועד לאבחון חולים הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה. המכשיר מפשט את הספירומטריה ומאפשר אבחון וקבלת נתונים ישירות לטלפון, ובכך למעשה מגשר בין פער התקשורת שבין החולים לרופאים ומשפר את איכות הטיפול.

בנוסף התרשמו נציגי 'שראל' מחידושים כגון כפפות מיוחדות שעמידות לדקירת מחטים וכפפות ניטריל בעובי דק במיוחד וחזק במיוחד במשקל 5.2 גרם, תחבושת K Dream המעוררת תהליך ריפוי עצמי של הגוף ומתבססת על טכניקת שיקום ובעלת תכונות ייחודיות, פטנט ישראלי יחודי שנקרא UNICOVER שמטרתו לכסות את הידיות של כל סוגי המנורות בחדרי הניתוח הקיימות בשוק, פתרונות חדשניים לקיבוע קטטרים והרשימה ארוכה ומרתקת.

"התערוכה אפשרה לנו להכיר מוצרים חדשים, להתמקצע בתחומים קיימים ולהרחיב את הידע בטכנולוגיות ובמגמות חדשות בעולם הרפואי", סיפרה סופי רובין, מנהלת תחום ציוד רפואי מתקדם ומתכלה. "בנוסף הצלחנו להעמיק את ההיכרות עם יצרני החברות הישראליות ולהכיר יצרנים שונים מרחבי העולם ולבסס עמם קשר אשר ייטיב לכל שיתוף פעולה אפשרי בעתיד, הן ברמת השירות והן ברמת המחיר. מדי שנה התערוכה מאפשרת הרחבת הידע לאיתור מוצרים תחליפים שונים אשר יוזילו עלויות עבור לקוחותינו בארץ וחשוב מכך, ישפרו וייעלו את רמת השירות הניתנת לחולים בישראל".