כתבות ועדכונים

כרטיס חכם שיגן על הצוות הרפואי בבתי החולים בעת תקיפה

חברת "שראל" החלה להפיץ בבתי החולים טכנולוגיה חדשה, אשר תספק הגנה לצוות הרפואי מפני מקרים של תקיפות על ידי מטופלים או קרוביהם.

הטכנולוגיה הייחודית עושה שימוש בכרטיס זיהוי חכם אישי הכולל לחצן המשדר אות מצוקה ומיקום.

חברת "שראל", המשמשת כזרוע הרכש של תרופות וציוד רפואי עבור בתי חולים ממשלתיים, החלה בהפצת פתרון שיספק ביטחון לצוות הרפואי ויוכל למנוע מקרי אלימות כלפי הצוות הרפואי – כרטיס חכם הכולל לחצן מצוקה המשדר חיווי של זהות המותקף ומיקומו בבית החולים און-ליין.

ברגע שתתקבל קריאת מצוקה, תקבל מחלקת הביטחון חיווי על זהות המותקף ומיקומו בתוך הבניין. כל שנדרש מאיש צוות רפואי שמרגיש מאוים הינה לחיצה על כפתור המצוקה בגוף הכרטיס החכם. לחיצה שכזו , תיצור קריאה לעזרה למחלקת הביטחון ותספק חיווי מדויק על זהותו של המותקף ומיקומו במבנה בכל רגע נתון.

"אנו בשראל פועלים לחדשנות ומקדמים פתרונות וטכנולוגיות חדשות על מנת לאפשר לבתי החולים ולצוות הרפואי להתנהל ביעילות  ולהתמקד בטיפול בחולים תוך תחושת בטחון אישי".

"יש משמעות לזמן התגובה המידי שמתאפשר על ידי לחיצה על כפתור המצוקה שבתג העובד, שגורמת מיידית, לשליחת המיקום המקוון של המותקף למשך כל האירוע על מנת לאפשר לאנשי הביטחון בבתי החולים להגיש סיוע מהיר למותקף", הסביר אבי בוסקילה, מנכ"ל חברת "שראל".

 הפתרון המוצע ע"י חברת שראל הינו חלק מפרויקט טכנולוגי מתקדם של "בית חולים חכם" המקודם בימים אלה בשיתוף פעולה של שראל וחברת BluVision  האמריקאית (חלק מענקית פתרונות הזיהוי והניטור חברת HID הגלובאלית), המערכת הוטמעה לאחרונה ברשת בתי החולים הגדולה בארה"ב – מאיו קליניק (Maio clinic) המונה כ 78 בתי חולים ומשמשת לא רק לקריאת מצוקה ואיתור איש הצוות הרפואי המותקף, היא תסייע בבקרה ובניהול בשעת חירום או מצוקה דוגמת פינוי המוני או ככלי לניהול אירוע רב נפגעים, אלא גם בשגרה כפתרון לבקרה ומעקב אחר ביצוע חיטוי ידיים ע"י הצוות הרפואי למניעת זיהומים, לביצוע בקרה על טמפרטורה, מיקום של ציוד ומכשור רפואי בתוך בית החולים ואחזקה חזויה של ציוד קריטי.

בנוסף, חברת "שראל" משווקת חידושים ברפואה הדיגיטלית, של BluVision המספקת ניטור דיגיטלי באמצעות אביזרים אשר מסייעים הן לצוות הרפואי ולמאושפזים:

בדומה לשעוני דופק וצמידי מדדים הנפוצים בספורט, חולים יענדו צמידים פעילים (בקיצור: PAW= Patient Active Wristband), אשר יהיו מחוברים למערכת הבניין, יספקו מיקום החולה בזמן אמת, יוכלו להתחבר לסמארטפון/טאבלט, הצמידים ינטרו את המצב הסניטרי והאספקה הנדרשת, יגבירו את בטיחות החולה כשהבדיקות יגובו באמצעי הדיגיטלי שצמוד אליו, בתוך הצמיד יהיו טלפונים של אנשי הקשר, המשפחה ויצוין מלאי הציוד הרפואי הנדרש לחולה הספציפי.

DEVICE הינו מכשיר תצוגה רפואי המאפשר צפייה דרך "שירותי ענן". המכשיר המוצב ליד מיטת החולה, מתחבר לבניין החכם, מציג מיקום ציוד בזמן אמת, "חש" בתנועה ושולח דיווחים והתראות, מאמתים תהליך שירות.

עבור אנשים מסוימים, בתי חולים מהווים מבוכים ענקיים. לשיפור חוויית המשפחות והמבקרים, יצרו את WAY-FIND שמשמשת כמערכת ניווט בתוך בית החולים. המערכת מתחברת למחשב נייד או למכשיר סלולארי ומאפשרת התמצאות במרחב של בית החולים הספציפי, על פי מפה המוטמעת במערכת.

דילוג לתוכן