כתבות ועדכונים

החל שיווקו של MAGNEZIX בורג מהפכני שנספג בעצמות לאחר הניתוח

הבורג הוא פרי מחקר של חברת סינטליקס (SYNTELLIX) מגרמניה, ולאחר כ-18,000 השתלות, אושר הבורג על ידי משרד הבריאות לשיווק גם בארץ

חברת 'שראל' החלה בשיווקו של MAGNEZIX – בורג מהפכני המשמש לקיבוע עצמות לאחר ניתוח. הבורג מהווה פריצת דרך טכנולוגית רפואית בתחום הכירורגיה האורתופדית. המדובר בבורג דחיסה שנספג לחלוטין בעצם, הוא קשיח יותר מהברגים הפולימרים, עמיד כסגסוגת הטיטניום, אולם יתרונו המשמעותי הוא בכך שבניגוד לבורג הטיטניום, הוא מתכלה ככל שרקמת העצם גדלה, ולמעשה דוחקת אותו.
במהלך הניתוח שתל ה-MAGNEZIX משתלב עם העצם הפגועה, תומך בה, ומהווה מעין פיגום שעליו לאחר-מכן היא נבנית מחדש. עם צמיחתן של הרקמות החדשות, מתמוסס השתל אט-אט, ונפלט מגוף האדם באמצעות תהליך חילוף החומרים. תכונה זו מייתרת את ההכרח לבצע ניתוח חוזר להוצאת השתל מהגוף, כפי שנדרש בשתלים אחרים, שבמקרים מסויימים נותרים בגוף האדם לעד. בניגוד לשתלים קונבנציונליים העשויים פלדה וטיטניום, האיכויות הביו-מכאניות של MAGNEZIX משתלבות באופן מקסימלי עם עצמות גוף האדם. זאת ועוד, ל-MAGNEZIX אלסטיות הדומה לזו של העצם בגוף האדם, ואיכויות אוסטאוקונדקטיויות (Osteoconductive) התומכות בתהליך התחדשות העצם, בעת שהבורג מתכלה.
הבורג נספג במשך כשלושה חודשים, ונפלט לחלוטין באמצעות מטבוליזם כעבור שנה עד שנה וחצי לכל היותר. ההתכלות של שתל ה-MAGNEZIX, מונעת עלייה חדה במינון המותר של מינרל זה בגוף האדם. סריקות MRI מעידות כי בחלוף עד שלוש שנים ממועד השתלת ה-MAGNEZIX, הפכו הרקמות לעצם קשיחה כפי שהייתה במקור. הבורג הוא פרי מחקר של חברת סינטליקס (SYNTELLIX) מגרמניה, ולאחר כ-18,000 השתלות, אושר הבורג על ידי משרד הבריאות לשיווק גם בארץ. לחברה מוצרים על בסיס אותה סגסוגת אשר יצאו לשוק במהלך 2017 לשימושים אורתופדיים, וכוללים בין היתר פינים ועוגני מתכת נספגים.
לפרטים: סופי רובין, מנהלת תחום צר״פ 09-8922069

דילוג לתוכן