כתבות ועדכונים

LIPSUS – התקן חדשני להרטבת מתמשכת של השפתיים

59% מהחולים לאחר ניתוח בהרדמה כללית סובלים משפתיים יבשות. הפתרונות המוכרים שהוצעו עד כה מחייבים הרטבת השפתיים בתדירות גבוהה על ידי הצוות הרפואי ולעיתים קרובות על ידי בני המשפחה.  LIPSUS הינו התקן חדשני המאפשר הרטבה מתמשכת של השפתיים ומקל על החולים  באופן משמעותי

שפתיים יבשות הן אפקט מוכר לאחר ניתוח בהרדמה כללית ובמצבים קליניים נוספים. מאחר וקיים איסור על שתיית מים בשעות שלאחר הניתוח, 59% מהחולים מדווחים כי הם סובלים מהתופעה בדרגות חומרה שונות. רמת הכאב הממוצעת כתוצאה מהתופעה היא 7 מתוך 10 בסולם הכאב. מדובר בסבל מוחשי הפוגע בצורה משמעותית בחוויית המטופל.

בהשוואה להתקדמות חסרת תקדים במגוון תחומי הרפואה רואים כי בתחום הזה הקידמה עצרה מלכת. הפתרון הרווח כיום לתופעה הוא כי שפדל עטוף בבד, טבול בכוס מים ובאמצעותו מרטיבים את שפתי המטופל בתדירות התלויה בזמינות הצוות הרפואי ולעיתים קרובות מתבצע על ידי המשפחה המלווה. בשימוש בשיטה זו המטופל נהנה מהקלה זמנית בלבד ולרוב לא רציפה, והיובש בשפתיים חוזר להציק לו עד ההרטבה הבאה של השפתיים.
LIPSUS  הינו התקן חדשני ואוטומטי להרטבת השפתיים. LIPSUS מציע פתרון מהפכני לבעיה עם יתרונות ברורים של שמירה רציפה ואחידה על לחות השפתיים ללא כל התערבות של צוות רפואי ו\או בני המשפחה. ההתקן  נועד לשימוש חד פעמי , ידידותי לתפעול, בטוח לשימוש ומשאיר את הפה של המטופל חופשי.
כיצד זה עובד? ההתקן האוטומטי  ממקם משטח בד לא ארוג נעים למגע ורטוב במרחק נגיעה משפתי החולה . זאת באמצעות קשת פלסטית דמוית משקפיים המורכבת על ראש המטופל כששני קצותיה ממוקמים מאחורי אוזניו. הלחות במשטח הבד נשמרת ברמה רצויה ובאופן רציף באמצעות ווסת ספיקה המכוון לספיקה של 12-15 מ"ל בשעה וממוקם בהתקן סמוך למשטח הבד.  המים מסופקים משקית בנפח של 300 מ"ל התלויה על עמוד עירוי רגיל מעל לגובה ראש המטופל . המים מועברים  משקית האינפוזיה להתקן באמצעות צינור גמיש  באורך של  150 ס"מ.

ה- LIPSUS מוגן פטנט ומביא בשורה חדשה בתחום במניעת שפתיים יבשות של מטופלים.
ה-LIPSUS הינו  פרי פיתוח ישראלי (חברת IMD Tech Ltd) מתוצרת חברת שחק טק השייכת לקבוצת תעשיות בית אל אשר מתמחה בייצור מוצרים רפואיים ומשווק על ידי חברת 'שראל'.

לפרטים נוספים: סופי רובין 054-6722005 מנהלת תחום ציוד רפואי מתכלה