כתבות ועדכונים

מערכת חדשנית של ניהול תרופות נרקוטיות בקרוב בחדרי הניתוח בבתי החולים

פיתוח כחול לבן של מערכת לניהול תרופות נרקוטיות מבית היוצר של חברת לוג'יתג, תוטמע בקרוב בבתי החולים בישראל ותשווק על ידי חברת 'שראל'. אבי בוסקילה, מנכ"ל 'שראל': "המערכת הינה פתרון מיטבי המאפשר מעקב מלא אחר המלאי והצוות, תוך יישום כלל הדרישות הרגולטוריות והתקנים הבינלאומיים".

מערכת עונה לדרישות משרד הבריאות לניהול מאובטח של חומרי הרדמה. לאחר בחינה מעמיקה של השוק והפתרונות הקיימים בארץ ובעולם בחרה 'שראל' את המערכת של חברת לוג'יתג כמערכת המיטבית בשוק. המערכת הושקה רק לפני חצי שנה, והינה פיתוח ישראלי של חברת לוג'יתג פתרונות רפואיים המבוססת על תשתית חומרה של חברת שפיר מערכות, ומציעה אחסון בתאים עם נעילה כפולה המבטיחים הגנה מרבית על חומרי ההרדמה. כיום מוצעת המערכת במספר דגמים: ארון המכיל כ-1000 תאי אחסון, יחידה שולחנית עם כ-400 תאים ויחידה תלויה הכוללת 200 תאי אחסון.

ייחודיות המערכת הינה בטיפול בתהליך ההחזרה וההשמדה של התרופות, באמצעות תאי החזרה נפרדים שמשויכים לכל מטופל ורופא בנפרד, וכך מאפשרים מעקב מלא אחר השימוש על ידי הצוות והמלאי שהוחזר. הגישה למערכת מתאפשרת על ידי זיהוי מאובטח – ביומטרי או עם פרטי גישה אישיים. תוכנת הניהול נוחה וידידותית וניתן לגשת אליה מכל מחשב. נתוני השימוש המאוחסנים על שרת SQL מאפשרים שליטה מלאה על מלאי התרופות, התראות מידיות על חריגות מנהלי העבודה , ניתוח אוטומטי, דוחות פריטים פגי תוקף וכדומה.

המערכת של חברת לוג'יתג הותקנה עד היום בבתי החולים: 'אסף הרופא', 'אסותא אשדוד,' 'אסותא רמת החייל', ונמצאת בשלב ההטמעה בבתי החולים 'הלל יפה' בחדרה ו'הרצליה מדיקל סנטר'. המעבר לשימוש במערכת חדשנית לניהול תרופות נרקוטיות מהווה פתרון מוגן וחכם למציאות המורכבת ומרובת הסיכונים אתה נאלצו להתמודד עד היום בתי המרקחת והרופאים המרדימים.

לפרטים: רוני קליינר, מנהל תחום מוסדי 054-6722070